• Zielgruppen
  • Suche
 

1inci PEARLS Ortaklar Toplantısı

PEARLS Başlangıç toplantısı 5-6 Haziran 2015 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilmiştir. Bu toplantı Meike Jens, Leibniz Üniversitesi temsilcisi, liderliğinde ve Almanya İnsan Hakları Derneği organizasyonu ile gerçekleştirilmiştir.

Dokuz ortağın temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda her ortak kendi kurumunu bir sunum kullanarak tanıtmıştır. PEARLS ortaklarının bireysel sorumlulukları, projenin finansal yönetimi ve çalışma planı bu toplantıda tartışılmıştır. Toplantının başlangıcında grup arası iletişimin kolaylaştırılması için bazı ısınma aktiviteleri gerçekleştirilmiştir. 

Ayrıca toplantıda tanıtım ve değerlendirme stratejileri de tartışılmıştır.

Şampiyonlar ligi finalinin aynı döneme denk gelmesi nedeni ile kısa bir tur içinde Romanların II. Dünya Savaşı sırasında karşılaştıkları soykırım ile ilgili olan anıt park ziyaret edilmiştir. 500.000 Sinti ve Roman bu dönemde hayatlarını kaybetmişlerdir. Sonraki gün Ionut Stan Avrupa’daki Romanlar ile ilgili kısa bir sunum yapmıştır. Verilen bilgiler proje için çok önemlidir. Çünkü PEARLS Projesinin hedef grubu Roman öğrencilerdir. Berlin Schöneberg bölgesindeki bir sokak festivaline katılım ile toplantı sona erdirilmiştir.