• Zielgruppen
  • Suche
 

3üncü PEARLS Ortaklar toplantısı

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan

16-19Ekim 2016 tarihleri arasında 3üncü PEARLS Ortaklar toplantısı Edirne Türkiye’de gerçekleştirildi. Edirne Marmara Bölgesi’nde Türkiye ile Yunanistan sınırı arasında bulunan Meriç kenarında yer almaktadır.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan katılımcılara bir hoşgeldiniz konuşması gerçekleştirdi. Edirne’de yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Avrupa’da gelişen İslam korkusu ile ilgili endişelerini belirtti. Toplantı sırasında Edirne basının temsilcileri ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü fotoğrafçısı toplantıyı görüntülediler. 

Türk ortakların

Toplantı süresince katılımcılar modül denemeleri ve sosyal destek önlemleri uygulamaları hakkında sunumlar yaptılar. Küçük gruplar içinde yapılan çalışmalar ve sonuçları tartışıldı. 30 Kasım 2016 tarihinde eğitim modüllerinin son halinin verilmesine karar verildi. Modüllerinin son hallerinin tercümelerinin yapılması ile ilgili karar alındı.

Uluslar arası öğretmen eğitiminin Budapeşte’de Nisan 2017 içinde gerçekleştirilmesi ile ilgili konular görüşüldü. Hırvatistan ve Almanya’da 13 katılımcının KA1 başvurusunda başarılı olduğu ve Türkiye ile Romanya’dan gelebilecek potansiyel katılımcılar için fon araştırıldığı belirtildi. Bütün gün devam eden tartışmaların ardından Claudia Casariu Pascani Rroma bölgesinde çektiği tanıtıcı filmi katılımcılara gösterdi. 

Claudia Casariu’nun film gösterisi

Türk ortakların temsilcileri tüm katılımcıları güzel bir sosyal program ile ağırladılar. Edirne Sinagog’u, Selimiye Camii, Mustafa Necati İlk Öğretim Okulu ve Karaağaç bölgesi ziyaret edildi. Okulda öğrencilerden kurulmuş bir perküsyon ekibi katılımcıları karşıladı. 

Mustafa Necati Okulu Perküsyon Ekibi
PEARLS Katılımcıları Sosyal programda.